امروزه با پیشرف اینترنت و سایت های مختلف شرکتها نیز برای معرفی خود به دنیا راهی جز پیوند دادن خود با سیستم های به روز اینترنتی ندارند پیشرف شرکتها و صنایع در گرو ایجاد سایتهای اینترنتی است تا بتوانند خدمات بیشتر و بهتری را ارائه داده و باعث جذب بهتر و بیشتر مشتری شوند داشتن یک سایت خوب زیبا و به روز میتواند باعث افزایش درآمد باشد همینطور محلی مناسب برای تبلیغات و خدمات قابل ارائه خواهد بود شما میتوانید برای بالا بردن سطح کیفیت خدمات تان با مشتریان از طریق سایت شرکت در ارتباط باشید از دیگر فواید این سایت میتوان به معرفی محصولات در دنیا و افزایش اعتبار شرکت اشاره کرد.

اصول طراحی سایت شرکتی

اصل اول، هاست یا همان میزبان

اصل اول در راه اندازی سایت شرکتی سرور است منظور از سرور همان هاست و یا میزبان می باشد. همانطور که می دانید برای راه اندازی یک شرکت نیاز به مکانی است که شما در آنجا شرکتتان را راه اندازی کنید. در واقع هاست  یا میزبان می تواند همان مکانی باشد که میزبانی شرکت شما به عهده  او است. همانطور که گفته شد فایل های شرکت بر روی میزبان قرار میگیرد.

به همین دلیل در زمانی که قصد خرید هاست و در اختیار گرفتن میزبان را دارید باید به میزان حجم فایل ها و وب سایت خود دقت کنید تا دچار مشکل نشوید.  و علاوه بر حجم، سرعت نیز یک شاخص بسیار مهم و یک اصل در انتخاب هاست و میزبان است. هاست باید قادر باشد در سرعت های پایین اینترنت نیز سایت را با سرعت مناسبی لود کند تا زمانی که مشتریان دچار اختلال در اینترنت شده اند، به سایت شرکت شما مراجعه کرده و شما بتوانید سفارشات لازم را دریافت کنید.

اصول طراحی سایت شرکتی

اصل دوم، دامنه سایت است

دومین و یکی از مهم ترین اصولی که در طراحی و راه اندازی یک سایت باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم، نیاز اساسی و هویت سایت، دامنه سایت نام دارد. دامنه به معنای نامی است که نوع خدماتی که وب سایت و شرکت ما ارائه میدهد را مشخص میکند و با توجه به این نوع خدمات انتخاب میشود. باید بدانید اولین چیزی که از وب سایت شرکت شما بر روی نتایج جستجوی گوگل دیده میشود، همین دامنه است و اثرگذاری بسیار بالایی بر روی مخاطبتان دارد. پس باید با دقت و توجه زیاد انتخاب شود. دامنه سایت باید دارای نامی جذاب و البته کوتاه باشد و همچنین در عین کوتاهی شامل رمزی باشد که محتوای سایت و شرکت شما را در بر داشته باشد. این نام باید ماندگاری طولانی در ذهن مخاطب داشته باشد پس به جذابیت آن بسیار اهمیت بدهید. دامنه ها اصولا با حروف لاتین نوشته شده اند. شروع آن با www  و پایان آن پس از یک نقطه دارای حروفی اختصاری همانند IR , COM , NET   و … هستند.

اصول طراحی سایت شرکتی

اصل سوم، سئو و بهینه سازی

در اصل هدف از انجام فعالیت های موسوم به سئو سایت این است که بتوانیم سایت خود را بهتر به گوگل معرفی کنیم تا زمانی که یک شخص در کنسول جستجوگر گوگل، به سرچ مطلبی در ارتباط با محتوای وب سایت شما میپردازد، سایت شما بهتر دیده شود و جایگاهی بهتر و بالاتر در نتایج سرچ گوگل  و حتی دیگر موتور های جستجوگر داشته باشد. بصورت کلی سئو را میتوان مجموعه ای از روش ها و فعالیت ها در وب سایت و شبکه های اجتماعی و حتی در عموم جامعه دانست که برای بهتر شدن جایگاه سایت در نتایج جستجوی گوگل انجام می شود. همچنین لازم به ذکر است، دلیل و هدف اصلی ما از اجرای عملیات سئو بر روی سایت، بالاتر بردن میزان بازدید از وب سایت است.

اصول طراحی سایت شرکتی

اصل چهارم، ریسپانسیو ( واکنش گرا )

مورد دیگر از مجموعه اصول طراحی سایت شرکتی، واکنشگری است. همانطور که می دانید امروزه اکثر کاربرانی که از اینترنت برای نیازهای روزمره استفاده میکنند توسط گوشی های اندروید و یا تبلت ها به اینترنت متصل می شوند و شما باید این توانایی را داشته باشید تا نیاز های همه این کاربران را پاسخ گو باشید با ریسپانسیو کردن سایت خود به کاربران این فرصت را میدهید تا از سایت شما را نه تنها بر روی گوشی های کوچک اندروید که حتی بر روی LED های بزرگ نیز استفاده کنند و البته سایت شما توانایی تطبیق با هر نوع دستگاهی را دارد.

 

گرافیک و دیزاین سایت و صفحه اصلی

طراحی گرافیکی انجام گرفته بر روی سایت شرکت شما نیز اصل بسیار مهمی در راه اندازی وب سایت شما است. استفاده از تصاویرمتحرک و موشن گرافی ها و یا تصاویر گرافیکی ساده و شیک با رنگهای جذاب و البته زیبا و چیدمان خاص و متنوع کلیدها و صفحه ها و بنر ها، اصولی است که به طور محسوس بر روی ذهن بیننده سایت شما تاثیر میگذارد و باعث جذب بهتر کاربران میشود. تصاویری که در وب سایتتان قرار می دهید نباید از حجم بالایی برخوردار باشند. البته این به معنی این نیست که حجم عکس های تان را به هر قیمتی پایین بیاورید ولی می توانید با استفاده از سایت هایی که با حفظ کیفیت عکس، حجم آن را کاهش می دهند و یا با استفاده از فوتوشاپ تصویر را سبک تر کنید. فونت استفاده شده در صفحات نیز از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد نوع فونتی که استفاده میکنید باید باعث راهت تر خوانده شدن مطالب شود همچنین تغیر سایز فونتها و کوچک و بزرگ کردن اندازه فونت میتواند به زیبای سایت بیفزاید و البته صفحات سایز را چشم نواز کند. در طراحی صفحات سایت دقت کنید که شما نیاز به قسمتی دارید تا بتوانید با قرار دادن گواهی نامه ها و مجوزهای معتبری که توسط شما برای راه اندازی شرکت کسب شده از نهادهای دولتی و یا خصوصی در معرض دید کاربران بر اعتبار شرکت خود بیافزایید همینطور قسمتی مخصوص شناساندن شرکت و خدمات قابل ارائه و البته ادرس و ایمیل و ….

 

شبکه های اجتماعی

البته همه از حضور پر رنگ شیکه های اجتماعی بین مردم اطلاع دارند و شما میتوانید از این نکته بهره کافی را ببریدحضور در شبکه های اجتماعی بر روی کسب و کار شما تاثیر بسزایی دارد شما میتوانید با قرار دادن مقاله ها واطلاعاتی از نوع فعالیت وب سایت شرکت خود و خدمات قابل ارائه در شرکت خودتان و سایتتان را به همه کاربران معرفی کرده و جذب مشتری بیشتری داشته باشید

اصول طراحی سایت شرکتی

طراحی لوگو

طبق تحقیقات انجام شده چشمها تاثیر مستقیم بر مغز میگذارد دیده شدن یک نماد از شر کت شما باعث باقی ماندن شرکتتان در ذهن ها میشود استفاده از یک لوگوی خاص میتواند در پیشرفت برند شما بسیار موثر عمل کند شما می توانید با این لگوی شرکتتان را معرفی کنید و به کاربران بشناسانید

اصول طراحی سایت شرکتی

نماد الکترونیک اعتماد (  E ای نماد )

برای بالا بردن اعتماد کاربران شما میتوانید با رعایت یک سری اصول معرفی شده توسط سازمان صنعت و تجارت نماد  الکترونیک اعتمکاد را از این نهاد دولتی کسب کرده و به اعتماد کاربران خود بیافزایید.

 

در پایان چند نکته مهم

شما باید برای وب سایت شرکت خود وقت زیادی بگذارید و در به روز رسانی آن کوشا باشید مدیریت این سایت از اهمیت بالایی برخوردار است به روز رسانی اخبار مقالات و البته معرفی محصولات و پویا بودن سایت میتواند بسیار کمک کننده باشد همینطور بهتر است سایتتان را خودتان طراحی کنید و از طراحی های اماده استفاده نکنید در این صورت وب سایت شما خاص شرکت خودتان است و باعث بیشتر به چشم امدن سایت شما میشود.