طراح سایت کاندیدای انتخاباتی

وب سایت انتخاباتی، یکی از نیازهای اساسی یک سیاست مدار موفق

 

شبکه جهانی اینترنت بستری مناسب و سریع و قابل دسترسی برای همه افراد حتی در دور ترین نقاط جهان هستند و افراد می توانند برای کسب اطلاعات در هر زمینه و موضوعی و حتی سرچ اطلاعات و رزومه کاری هر شخص، به وسیله یک گوشی موبایل هوشمند و یا تبلت و لپتاپ و یا یک موبایل ساده که قابلیت اتصال به اینترنت دارد، در عرض کمتر از چند ثانیه آن را در موتورهای جستجوگر، مورد جستجوقرار داده و بیابند. این ویژگی ها، یعنی سرعت بالا و قابلیت دسترسی ساده و آسان به موضوعات، بستری ایجاد کرده است که بسیاری از افراد را به فکر ایجاد وب سایت های شخصی با هدف معرفی و ارائه رزومه انتخاباتی و کاری و بیان توانمندی ها، انداخته است. به عنوان مثال یک شخص برای بیان ایده ها و نظرات خود و ارتباط با مردم به فضایی نیاز دارد تا از طریق آن بتواند حرف مردم را بشنود و فعالیت های خود را از آن طریق به گوش مردم برساند. همچنین میتوان از طریق یک وب سایت، سامانه هایی برای شنیدن نظرات مردم در خصوص طرح های مختلف طراحی کرد.

 

سفارش طراحی سایت

 

چهار دلیل مهم و اصلی برای راه اندازی یک وب سایت انتخاباتی برای کاندیداتور ها

طراحی سایت برای کاندیدا
طراحی سایت برای کاندیداتور های انتخاباتی
 • اولین و مهم ترین دلیل حضور بیش 60% کاربران ایران در اینترنت است.
 • عامل دوم که باعث میشود طراحی سایت در میان سیاست مداران متداول باشد، سرعت بالای ارتباط با مردم میباشد.
 • نمیتوان از عامل اقتصادی چشم چوشی کرد. دلیل دیگر برای طراحی سایت کاندیداتور های انتخاباتی کم هزینه تر بودن آن نسبت به رش های تبلیغاتی و ارتباطی دیگر است.
 • سیاست مداران همیشه بدنبال رای جوانان هستند و بیشتر از 60 درصد مخاطبان اینترنت را جوانان تشکیل میدهند.

 

مشاوره طراحی سایت انتخاباتی

برای این کار شبکه های اجتماعی مناسب نیستند ؟

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و کانالهای تلگرامی و یا شبکه های اجتماعی ملی، بسیار محدود تر از وب سایت ها هستند و قطعا نمیتوان در این شبکه ها به اندازه وب سایت موفق بود. از طرف دیگر پیام رسان ها، اکثرا یک طرفه هستند و تعاملی که از طریق وب سایت مابین یک سیاست مدار با مردم انجام میگیرد غیر قابل مقایسه با پیام رسان ها است. البته باید به این نکته توجه داشت که محبوبیت شبکه های اجتماعی در میان افراد امروزی و علی الخصوص جوانان باعث شده است شبکه های اجتماعی دارای پتانسیل بسیار زیادی باشند و بتوان از آنها در جهت رشد وب سایت استفاده کرد. بنابراین، این موضوع مهمی است که در کنار یک وب سایت، برای پخش و نشر مطالب وب سایت، از شبکه های اجتماعی استفاده کنیم که در ادامه این مقاله مفصلا توضیح داده می شود.

 

طراحی وب سایت کاندیداتور های انتخاباتی

در سال های گذشته بار ها و بار ها این اتفاق افتاده است که یک نامزد انتخاباتی اقدام به طراحی یک وب سایت انتخاباتی کرده و پس از موفق شدن در انتخابات از آن وب سایت برای تبیین ایده ها و طرح های خود و همچنین نظر خواهی مردمی و ارتباط گیری با مردن استفاده کرده است. این الگو های موفق همگی اصول یک وب سایت انتخاباتی را دنبال میکنند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. بررسی دقیق و تحلیل این وب سایت ها و بازخورد آن در میان مردم، این اصول، همانند گرافیک زیبا و در عین حال ساده، طراحی  گرافیکی بخش ها، دسترسی آسان، سرعت بالا را گوشزد میکند که همگی بسیار مهم هستند و مهم ترین اصل، اجرای صحیح و بدون مشکل و مرتب سایت بر روی گوشی های موبایل، و تبلت ها است. در جامعه امروز استفاده از گوشی های موبایل هوشمند همه گیر شده است. بنابراین تعداد مراجعه به وب سایت ها از طریق موبایل ها بسیار بیشتر از تعداد مراجعه از طریق سیستم و کامپیوترها است. لازم است وب سایت های  انتخاباتی این اصل را رعایت کنند و به صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا طراحی شوند. ریسپانسیو و واکنشگرا به معنی پیدا کردن مناسب ترین راه حل برای جایگذاری بخش های مختلف صفحه و انتخاب ابعاد قسمت های مختلف، برای ایجاد سازگاری صفحه اصلی وب سایت در نسخه موبایل است.

 

امنیت یک وب سایت انتخاباتی برای کاندیدا بسیار مهم است

امنیت تمامی وب سایت های اینترنتی در هر زمینه ای که هستند از مهم ترین بخش هایی است که باید به آن توجه کنیم. این عامل به قدری مهم است که میتوان گفت حیات و ممات وب سایت در گرو آن است. حال اگر هدف از ایجاد وب سایت، اهداف سیاسی و انتخاباتی با این درجه از اهمیت است، باید این موضوع را بسیار جدی بگیریم. ایجاد امنیت برای وب سایت، اعتبار سایت را بالا می برد. افزایش اعتبار وب سایت شما، یعنی افزایش بازدید از وب سایت شما؛ افزایش بازدید نیز به معنی افزایش طرفداران و مخاطبان شما خواهد بود. شما می توانید با انجام اعمال زیر وب سایت خود را از حمله هکر های فرصت طلب حفظ کنید.

 1. اولین کاری که برای امنیت وب سایت انجام میدهید، ایجاد یک پسورد بسیار قوی برای ورود به پنل آن است.
 2. باید این را در نظر داشته باشید که از هاست معتبر استفاده کنید.
 3. به جای HTTP از HTTPS استفاده کنید.

 

وب سایت نداشته باشیم بهتر است تا وبسایت کند داشته باشیم !

در این وب سایت صحبت از نظرحواهی از مردم و ایجاد ارتباط و شنیدن مشکلات مردن است و میخواهیم کار آمد بودن خود را به مردم نشان بدهیم، حال اگر وب سایت ما خود مشکلی برای آنها ایجاد کند و آنقدر کند باش که افراد از لود شدن آن نا امید شوند و بیخیال تعامل و نظرسنجی و … شوند، همان بهتر است که اینچنین وب سایتی نداشته باشیم تا اثر منفی بر طرفداران و مخاطبین خود نداشته باشیم. سرعت لود وب سایت و سرعت باز شدن صفحات مختلف آن به موارد مختلفی بستگی دارد که باید به تک تک آنها به صورت جدی و اساسی رسیدگی شود. وب سایت نباید سنگین باشد، هاست باید مناسب باشد، دامنه مناسب انتخاب شده باشد و … اینها همگی در سرعت لود موثر هستند و همچنین لازم است وب سایت انتخاباتی از سرعت مناسبی برخوردار باشد.

 

نام مناسب برای وب سایت کاندیدا انتخاب کنیم

وب سایت های کاندیدهای انتخاباتی اکثرا به نام شخص نام گذاری میشوند. به عنوان مثال وب سایت رئیس جمهور جناب حسن روحانی. انتخاب نام برای وب سایت امری مهم است و بهتر است به نام شخص باشد، چرا که نام وب سایت معرف شخصیت و نام فرد مورد نظر می باشد و دلیل دیگر نیز ایجاد سهولت در جستجوی وب سایت برای افرادی است که نام وب سایت را نمی دانند. در صورتی که نام و نام خانوادگی شخص بلند است، بهتر است تنها نام فامیلی شخص را برای وب سایت انتخاب کنیم.

 

گرافیک سایت را جدی بگیرید

روانشناسی رنگ هادر طراحی سایت بسیار به کار میروند. امروزه در اکثر وب سایت ها و شبکه های اجتماعی و تلوزیونی، از رنگ ها به شیوه جدید و منطبق بر اصول روانشناسی استفاده میشود. به عنوان مثال در شبکه های خبری از رنگ آبی، در شبکه های ورزشی از رنگ های سبز، قرمز، مشکی و … در شبکه ها و وب سایت های مربوط به حوزه سلامت از رنگ های آبی و سبز لطیف و … استفاده میشود. همانگونه که در طراحی یک سایت فروشگاهی باید از رنگ های جنجالی و شور انگیز استفاده شود تا مخاطب با دیدن طیف رنگی موجود در سایت ترقیب به خریداری جنس مورد نظر شود، در یک وب سایت اطلاع رسانی و معرفی باید طیف رنگی مورد استفاده در المان ها و تصاویر و بنر های گذاشته شده در وب سایت به گونه ای باشد تا تمرکز شخص وارد شده به صفحه به مناطق دلخواه ما منعطف شود. مثلا در یک پیج معرفی قصد داریم توجه وارد شونده به پیج در لحظه اول به تصویر شخص انتخاباتی معطوف شود و سپس برای خواندن رزمه ترقیب شود. بنا بر این طیف رنگی خاص و تصاویر متحرک و ثابت متناسب با متن را به گونه ای در صفحه قرار میدهیم که مخاطب و بازدید کننده بصورت غیر ارادی و طبق اصول رفتاری به محل مشخصی معطوف شود.

از طرفی : صفحات انتخاباتی اکثرا برای بسیاری از افراد جذابیتی ندارند و خسته کننده هستند بنا بر این زمانی که یک صفحه انتخاباتی برای یک فرد باز شد بدون فوق وقت، ضربدر را کلیک کرده و صفحه را میبندد که این باعث افزایش نرخ پرش یا Bounce Rate  صفحه وب سایت شما میشود و پس از مدتی آمار بازدید سایت شما را با کاهش روبرو میکند. درصد نرخ پرش به درصد اشخاصی گفته میشود که پس از ورود به صفحه وب سایت شما آن را به سرغت ترک میکنند. اما چه کنیم که این اتفاق نیوفتد ؟ صفحات وب سایت مهم ترین بخش هستند و همگی باید جذابیت لازم برای جذب مخاطب به خود را حتی برای چند ثانیه بیشتر، داشته باشند. با طرح های گرافیکی زیبا و ایجاد یک تم گرافیکی جذاب به کاهش این نرخ کمک کنید.

 

مشاوره طراحی سایت انتخاباتی

پاسخگوی آنلاین داشته باشید

اکثر افراد زمانی که به سایت مراجعه میکنند سوالاتی دارند که وقت منتظر بودن و پر کردن فرم ثبت نام را ندارند. آمده اند که یک سوال کوتاه بپرسند و سریع بروند. یا در پیدا کردن قسمت های مختلف سایت به مشکل خورده اند. بهترین کار استفاده از افزونه پاسخگوی آنلاین برای وب سایت است. استفاده از این افزونه به بازدید کننده اجازه میدهد هر لحظه ای که تمایل به در میان گذاشتن پرسشی داشت بر روی قسمت چت آنلاین کلیک کند و با ادمین و یا مشاور سایت به صورت مستقیم و آنلاین گفتگو کند. حتی می توانید برخی سوالات مهم در این گفتگو ها را به عنوان بخش پرسش و پاسخ و یا سوالات متداول در برگه ای مجزا با طراحی متناسب انتشار دهید.

 

امکاناتی که سایت انتخاباتی (سایت کاندیداتور های انتخاباتی) باید ارائه دهد

طراحی سایت انتخاباتی برای کاندیدا
طراحی سایت انتخاباتی برای کاندیدا

یک وب سایت انتخاباتی علاوه بر موارد فوق باید امکاناتی  را نیر به مخاتبان و بازدید کنندگانش ارائه دهد. این امکانات شامل دو دسته میشوند. دسته اول امکانات عمومی سایت هستند که توسط برنامه نویسان سایت و تولید کنندگان محتوا و نویسندگان سایت بارگیری میشوند. از قبیل اخبار و یادداشت‎ها، تاریخ و ساعت، آمار بازدیدکنندگان از وب سایت، فرم ثبت نام در سایت و صفحه دریافت اطلاعات تماس، ثبت نظرات و پیشنهادات، دریافت انتقادات، پیوندها و لینک‎های مفید به سایت های مهم و کاربردی. این امکانات عمومی هستند و در تمامی وب سایت ها وجود دارند. همچنین امکاناتی همانند بیوگرافی و معرفی شخص انتخاباتی، معرفی حوزه انتخابیه فرد، معرفی برنامه ها و عملکرد های قبلی فرد در سایر ارگانها، گالری صوتی و تصویری از فرد انتخاباتی که اینها نیز توسط نویسندگان و طراحان بارگیری میشوند.

دسته دیگر از امکانات وب سایت امکاناتی است که هر چند وقت یک بار زیر نظر شخص انتخاباتی در وب سایت ایجاد میشوند، البته بارگیری و انجام این فعالیت ها ممکن است به کمک طراح سایت انجام گیرد. امکان برگزاری یک نظر سنجی کلی از مردم در خصوص یک موضوع خاص، قابلیت عضویت کاربران در خبرنامه سایت و ارسال اخبار جدید برای افراد، ارسال اس ام اس تبلیغاتی و ارسال پیام نوتیفیکیشن برای اعضای وب سایت. پاسخگویی به نیاز افرادی که در وب سایت نظر میدهند و یا پیشنهاد و انتقادی دارند.

 

به صورت کلی میتوان ویژگی هایی اضافه برای وب سایت انتخاباتی در نظر گرفت همانند :

  • دیوار آتش قدرتمند داشته باشد
  • جهت جلوگیری از افشای اطلاعات ایمنی سطح بالا داشته باشد.
  • جهت جلوگیری از اخبار گذب امنیت سایت تضمین شده باشد.
  • سئوی مناسب داشته باشد و بهینه باشد.
  • نمایش نوع حملات انجام شده به سایت
  • بخش گالری تصاویر با طراحی خاص خود.
  • بخش نمایش ویدئو با طراحی جداگانه
  • بارگذاری رزومه و شرح فعالیت های قبلی
  • امکان بارگیری فایل متن از طرح ها و ایده ها
  • امکان دانلود رزومه کاری شخص
  • آپلود و دانلود فایل های PDF و WORD
  • درج جدول زمان بندی و برنامه ریزی ها
  • معرفی تیم انتخاباتی و نیروهای انسانی
  • ارسال پیام تبریک اعیاد و تسلیت شهادت ها برای مخاطبین
  • صفحه اصلی پویا همراه با بنر های مرتبط با مناسبت روز
  • امکان دریافت اخبار جدید از مشترکین
  • امکان اشتراک گذاری محتوای وب سایت توسط کاربران و حامیان
  • نمایش افتخارات، مدارک تحصیلی و تقدیر نامه ها
  • ارتباط مستقیم با کاندیدا از طریق گفتگوی آنلاین
  • درج قانون اساسی به صورت کامل در صفحه ای خاص
  • ارسال نظرات بارگیری شده بر روی وب سایت با ایمیل براش شخص انتخاباتی
  • لینک صفحه وب سایت به صفحات اجتماعی
  • قسمتی مجزا مربوط به کمپین ها و چت روم های تبلیغاتی داشته باشد.
  • قابلیت عضویت کاربران در خبرنامه
  • ارسال پیامک تبلیغاتی برای افراد
  • ارسال ایمیل برای اراد عضو در وب سایت
  • ایجاد پنجره لینک شده به صفحات دولتی
  • قسمت مخصوص برای لینک های مفید
  • قابلیت اجرا بر روی موبایل و تبلت را داشته باشد
  • گزارش آمار بازدید کنندگان
  • نقشه سایت داشته باشد

 

بیشتر بخوانید :


طراحی سایت در همدان

افزایش سرعت ایندکس سایت

طراحی سایت در اراک

ویژگی های وب سایت شرکتی