ساعت کاری 9:00-20:00

همدان – پارک علم و فناوری

09186084603

مشخصات فنی

  • پیاده سازی شده بر پایه تکنولوژی ASP.NET MVC
  • بانک اطلاعاتی MS-SQL SERVER

درباره آرتیونی

از افتخارات هر ملت و کشوری، صنایع دستی آن است. محصولات دستی سنتی، مجموعه هنرهای اصیل هر کشور است که بیانگر ارتباط عمیق و استوار با آداب و رسوم، سنن و در مجموع فرهنگ جامعه دارد. صنایع دستی از جمله میراث‌های فرهنگی و هنری است که در طول قرون به آیندگان منتقل می‌گردد. این محصولات علاوه بر ارزش مادی دارای ارزش‌های معنوی و فرهنگی زیادی است.

ارتیونی، فروشگاه اینترنتی صنایع دستی دانشجویی است که امکان دسترسی آسان شما را به دست‌سازه‌های هنری و خلاقانه دانشجویان خوش ذوق با شناسنامه مشخص، تصاویر و گارانتی اصالت و تضمین مناسب‌ترین قیمت فراهم می‌سازد، تا در میان انبوهی از ایده‌های نو و سبک‌های متنوع، به سبک هنری مورد نظرتان دست پیدا کنید.

در ارتیونی تنوع وسیعی ازصنایع دستی اصیل مثل کیف و کفش چرم، پوشاک، مس، آبگینه و شیشه، سفال و سرامیک، چوب، زیورآلات ، فرش، میناکاری، معرق کاری، خاتم‌کاری، قلم‌زنی، فیروزه کوبی و انواع دیگر محصولات که همه ساخت دست دانشجویان هنرمند هستند فراهم شده است. این مسئله که دانشجویان هنرمند در دانشگاه های غیر بومی، میتوانند سنت و آداب و رسوم محل تولد خود را به عنوان نماد به معرض نمایش در برابر دیگر دانشجویان گذاشته و از آن دفاع کنند. خود مسئله مهمی است که میتواند وحدت فرهنگی آداب و رسوم مختلف را همراه داشته باشد. آرتونی به عنوان یک سامانه فرهنگی جامع در سطح کشور این مسئله را فرا تر از دانشگاه یک شهر پیاده سازی کرده تا آداب و رسوم یک دانشجوی اصیل نه تنها در برابر دانشجویان بلکه به عنوان یک نمایشگاه دائمی از آثار اصیل سنت های یک شهر در کل کشور، پا به عرصه گذاشته است.

چرا دانشجو؟

دانشجو قشر جوان و با انگیزه ای است و میتواند بار سنگین این مسئولیت را به دوش بکشد. مخصوصا اگر دانشجوهایی که از شهرهای کم جمعیت در حال تحصیل در دانشگاه های بزرگ و پر جمعیت باشند، اشاعه این فرهنگ به شکل بهتری ملموس خواهد بود. همینطور خرید و فروش این صنایع دستی تولید شده توسط دانشجو میتواند علاوه بر جنبه سرگرمی جنبه کسب و کار و کسب درامد نیز داشته باشد. و این امر، میتواند باعث تقویت انگیزه دانشجویان در این عرصه باشد.

وجه تمایز آرتیونی با سایر فروشگاه های اینترنتی

چیزی که باعث تمایز سامانه ارتیونی با سایر فروشگاه های اینترنتی صنایع دستی میشود این است که خریداران به طور مستقیم با سازنده های اثار هنری در ارتباط هستند.در واقع سامانه ارتونی یک واسط برای متصل کردن خریدار به سازنده اثار هنری میباشد.و دانشجویان میتوانند اثار هنری خود را بدون هیچ واسطه و دلالی به فروش برسانند و این حسن باعث میشود که اگر خریدار درخواست ساخت یک محصول با ویژگی های مورد نظر خودش را داشته باشد میتواند ان محصول را با طرح و ابعاد دلخواه خودش سفارش دهد.

امکانات

از امکانات این سامانه میتوان به داشتن پنل کاربری خریدار و فروشنده اشاره کرد به این صورت که هر شخصی قصد خرید از این سامانه را داشته باشد باید ابتدا به عنوان خریدار در این سامانه ثبت نام شود تا پنل کاربری خریدار در اختیار این شخص قرار گیرد که این پنل دربرگیرنده اطلاعلات شخصی کاربر، سفارشات، خرید ها و بن های تخصیص داده شده به شخص میباشد.از مزایای دیگر این سامانه میتوان به داشتن امکان مرجوع کالاهایی که دارای مشکل هستند اشاره کرد که این مشکل میتواند مغایرت محصول ارسال شده با محصول مشاهده شده در سامانه یا شکستگی و یا هر مشکل دیگری باشد که خریدار پس از تکمیل و ارسال فرم مرجوع کالا میتواند انرا پیگیری کند.

دانشجویان نیز برای داشتن امکان فروش در این سامانه ابتدا باید به عنوان خریدار در این سامانه ثبت نام کنند و پس از ثبت نام اولیه فرم فروشنده شو را که شامل اطلاعات حساب بانکی و گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو میباشد تکمیل و ارسال نمایند تا پس از احراز هویت این شخص به عنوان دانشجو پنل کاربری فروشنده در اختیارش قرار بگیرد تا بتواند محصولات خود را برای فروش در این نمایشگاه مجازی دائمی صنایع دستی به نمایش بگذارد.